Huawei BYD’den bile ucuza otomobil satacak! Uygun fiyatlı sedan geliyor!

Teknoloji devi Huawei ve otomobil üreticisi BAIC’in işbirliği ile geliştirilen yeni lüks elektrikli sedan aracın piyasaya sürülmesi heyecanla bekleniyor. İsmi henüz kesinleşmese de “Jie Pai” olarak anılan bu araç, “Xiang Jie (STELATO)” markası altında sunulacak. Gözlemciler tarafından paylaşılan casus fotoğraflar, aracın tasarımı ve özelliklerine dair ipuçları sunuyor. Fiyatının 400.000 yuanın (56.240$) üzerinde olması beklenen sedan, lüks bir sürüş deneyimi vadetmektedir.

Aracın tasarımı, Huawei’nin Luxeed S7 modeli ile benzer özellikler gösteriyor. Büyük kavisli tavanı ve zarif hatları ile dikkat çeken bu yeni model, daha heybetli bir görünüm ve kararlı bir duruş sergiliyor. Aracın, iki sıra bağımsız şekilde ayarlanabilir koltuklara ve elektronik dış aynalara sahip olması bekleniyor. Hem geleneksel arka görüş aynalarının hem de elektronik dış ayna modellerinin bulunması, klasik ve modern tasarım unsurlarının bir araya geldiğini gösteriyor.

Huawei BYD’den bile ucuza otomobil satacak! Uygun fiyatlı sedan geliyor!

Daha önce “Torpedo 2954” tarafından paylaşılan casus fotoğraflarda, aracın kokpit düzeninin Luxeed S7‘yi andıran bir yapıda olduğu görülmüştü. LCD enstrüman alanının üzerinde bir güneşlik bulunması, BAIC’in mevcut modellerine aşina olan tüketiciler için sorunsuz bir geçiş sağlayacak gibi duruyor.

BAIC Mavi Vadi‘nin yeni ürün planlarına dair detaylar yatırımcılar tarafından merakla beklenirken, Huawei ile işbirliği içinde geliştirilen bu yeni modelin ilk kez Nisan 2024’te Pekin Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi planlanıyor. Yüksek son teknolojiye sahip lüks bir elektrikli sedan olarak konumlandırılan bu araç, her iki şirket için de önemli bir kilometre taşı niteliğinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x